Przygotowanie terenu pod montaż blaszaka

Każda konstrukcja powinna mieć wytrzymałe i solidne podłoże, by przez okres używania nie zniszczyła się.

Pierwszym, podstawowym etapem, jest odpowiednie wypoziomowanie terenu.

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na odpowiednie przygotowanie terenu pod montaż blaszaka. Najpopularniejszymi metodami są:

Wylewka betonowa

Najczęściej wybierany przy wykorzystaniu konstrukcji jako garażu samochodowego. Wylewka nie musi być głęboka, ma wystarczyć na odpowiednie wypoziomowanie względem podłoża. Należy pamiętać, aby nie zatapiać blaszaka w wytworzonej wylewce.

Betonowy fundament

Podobnie jak w przypadku wylewki, ale tutaj zalewamy betonem rów, który jest obrysem szerokości i długości naszej konstrukcji. Obok wylewki betonowej jest to sposób gwarantujący największą stabilność.

Rozstawienia bloczków

Polega na ustawieniu i lekkim wkopaniu w ziemię 6 bloczków betonowych – 2 na dole, 2 w środku i 2 u góry. Ta metoda jest polecana, jeśli blaszak ma być tylko konstrukcją tymczasową (np. w czasie prac budowlanych). Możemy także zrobić wylewkę słupków betonowych, co jest trwalsze od bloczków, ale nie gwarantuje takiej stabilności jak dwie pierwsze metody.

Należy pamiętać o odpowiednim zakotwieniu konstrukcji do podłoża, niezależnie od wybranej metody – w przeciwnym wypadku, w razie wystąpienia dużego wiatru, nasza konstrukcja może się nieoczekiwanie przemieścić.

 

Przygotowanie terenu pod montaż blaszaka jest niezwykle istotne, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów lub wcześniej dopytać się specjalistów, który ze sposobów będzie najlepszy dla naszych potrzeb.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a, skontaktuj się z nami!