Ocieplenie blaszaka

Kiedy nadchodzi jesień, a dni stają się coraz chłodniejsze, uwydatnia się problem braku izolacji termicznej

w tradycyjnych garażach blaszanych. Modele, które nie zostały przy produkcji ocieplone, nie trzymają temperatury w żaden sposób, dlatego wraz z przymrozkami warunki w ich wnętrzach niewiele różnią się od tych panujących na zewnątrz.

Wiąże się to nie tylko z dyskomfortem kierowców, którzy odczuwają zimno aż do momentu rozgrzania swojego auta czy czasem borykają się z problemem zamarzniętych zamków, ale także narażeniem swojego samochodu na mróz, co w przypadku bardzo niskich temperatur może generować dodatkowe problemy. Warto więc pomyśleć o ociepleniu swojego garażu przed zimą, by zapewnić sobie komfort, a także uniknąć zmartwień dotyczących sprawności auta.

 

Źródłem problemu jest przede wszystkim fakt, że garaż blaszany nie jest w żaden sposób związany z podłożem, na którym się znajduje. Błędem jest stawianie konstrukcji bezpośrednio na gruncie, ponieważ w ten sposób nie uniknie się ciągnącego od niego chłodu. Przed montażem garażu warto więc pomyśleć o wylewce betonowej, która skutecznie odizoluje wnętrze od podłoża.

Sposoby ociepleń

Garaż blaszany można samodzielnie ocieplić na dwa sposoby: od wewnątrz i od zewnątrz. Pierwsza opcja jest łatwiejsza, jednak mogą sobie na nią pozwolić wyłącznie właściciele garaży, w których znajduje się wystarczająco dużo miejsca, by nieco zmniejszyć ich powierzchnię dostępną dla samochodu. Wymaga zakupu styropianu oraz pianki montażowej, a jej powodzenie opiera się wyłącznie na dobrym wykonaniu pomiarów oraz podstawowych umiejętnościach majsterkowicza. Druga opcja pozwala nie tylko na ocieplenie, ale także zwiększenie walorów estetycznych garażu – konstrukcję obkleja się styropianem od zewnątrz (dach i drzwi muszą być ocieplone od wewnątrz), obkłada specjalną siatką, na co nakłada się tynk, który można pomalować.

Jeżeli jesteś zainteresowany/a, skontaktuj się z nami!